16 Şubat 2016 Salı

Bugün ne pişirmeli?

Yemek olayının zor olacağını hiç düşünmemiştim buraya gelirken. Tabii ya, sağlıklı yemek yiyor Asya insanı. 
Gerçi ev ararken mutfakların küçücük olmasından işkillendim biraz. Bana dediler ki: 'Singapur'lular pek evde yemek yemez. Akşamları herkes dışarıda. Her çeşit yemek var, çok rahat edeceksin.'

Eh, pek öyle değil dostlar. Ben İtalya'dan geliyorum. Mutfakta fazla uğraşmadan en leziz yemeklerin yapıldığı yerden. Bir defa burada endüstriyel krem peyniri haricinde peynir almaya kalkmak altın almak gibi. Ayrıca çok az yerde satılıyor. Lara devamlı krem peynir ve tost ekmeği yer oldu. Dondurulmuş dumpling yiyor mesela, ravioli diyorum, ama tabii hep eritme peynir ve dondurulmuş yemekle olmaz. Hatta hic bu şekilde beslemedim ben kızımı, ters geliyor bana. 
Konuyu dağıtmayayım, dışarıda akşam yemeği yenmez her dakika, o alternatif bize uymadı. Ocakta veya fırında yemek yapmak su anda çok zor geliyor hem malzemeleri bulamıyorum hem de o küçücük mutfak 70 derece oluyor. Biz de bu durumda mikrodalgada yemek yapmayı öğrenmeye çalışıyoruz. 
Su gördüğünüz fasulyeler (aynısının kırmızısı da var) mercimek kadar küçük ve taş gibi sert. Mikrodalgada 47 dakikada pişiyor!!!

Bunun yanında bir de ertesi günün öğlenini düşünmek gerekiyor. Ben hadi bir alışveriş merkezinin önünde çalışıyorum. Artik ne bulursam deniyorum bir şekilde. Lara okulda yiyor (mu). Stefano rafineriye gidiyor ve orada yemek yok, yaninda götürmesi gerekiyor. İtalyada yenekhanemiz vardı. Bir de soylenirdik. Meğer ne nimetmis. Dönünce söylenmeyeceğim söz!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder