16 Ağustos 2013 Cuma

Alto Adige 3., 4., 5. Günler

Gelmişken etraftaki küçük kasabaları gezmeden olmaz diye düşündük, ve 3. günü bu işe ayırdık, ama açıkcası vadedeki bu sehirler yaz aylarında cok sıcak ve nemli oluyor. 25C ama ben 35C hissettim!

Şirin yerler, gezmeden olmazmış gercekten:
Schlanders

Laas (burada mermeri nereye koyacaklarını bilemedikleri icin bütün kaldırımları da mermer yapmışlar, yer gök mermer!)
Braugarten Forst (meşhur Forst biraları burada üretiliyor)

Merano

Dün ve bugünü ise bulunduğumuz Martello vadisinde yürüyüşlere ayırdık, mis gibi hava, etraf yine süper fit insanlarla dolu, ama biz de fena degildik, 9 kilo Lara, 2 kilo fotograf makinesi, bilmem kaç kilo Lara'nin yeme içme ve her türlü ihtiyaclarının olduğu sırt çantasını iki kişi taşıdık, benim ayaklarım ayrıca Lara'dan yadigar ekstra 6 kilomu da taşıdılar. Dün bayağı ciddi yürüdük, bugün biraz yürüdük, biraz yedik (!), biraz da arabayla gezdik, fena olmadı. 

Cok yakınlarda bir baraj var, Gioveretto göletini oluşturmuş. Göletin basından sonuna kadar yürüdük, cok sempatik bir yol, bizim hızımızla 1,5 saatte bir ucundan öbür ucuna gidiliyor. Barajın üzerinde de yürüdük. (Gereği yok ama gitmisken...)
Baraj küçük, 63MW, Avrupa standardında bu 63 bin kişiye elektrik vermek demek. Pek de fena degil yani. Buranın çilekleri meşhurmus, icim dışım çilek oldu ama gercekten cok lezzetli!
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder