19 Haziran 2011 Pazar

Budapeşte

İki arada bir derede Budapeşte'ye gittim Nisan ayında. Paskalya tatilini çok büyük bir keyifle geçirdim.

Budapeşte'nin çok güzel olduğunu, ziyaret edilmesi gerektiğini çok kisiden duymuştum ama beklentilerimden de yüksek çıktı bulduğum şehir. Her zaman söylüyorum, bir yeri 'güzel' kılan esas unsur içindeki insanlar. Bugüne kadar çok ülke ve şehir gezdim ama İrlandalılar hariç bu kadar cana yakın, bu kadar yardımsever bir insanlar topluluğuyla karşılaşmadım. Hele Avrupa'da gerçekten çok zor bunu bulmak. Yolda elinizde harita ile bocaladığınızı görmesinler, 30 saniye içinde yardım etmek için yanınızda birileri bitiveriyor. Bir değil iki değil, hergün dört beş kere başıma geldi, demek ki tesadüf değil.

Üç dört günü rahat dolduracak kadar dış mekan gezme imkanı var, Buda ayrı güzel, Peşte ayrı güzel, Tuna üzerindeki köprülerden gecmek, manzarayı seyretmek, tekne turuna çıkmak çok keyifli. Yeme içme konusunda her damak zevkine ve bütçeye uygun restoran bulmak mümkün.

Daha ne olsun, bir turist başka ne ister? Nitekim 1. sınıf bir turist milleti olan İtalyanlar bu fırsatı kaçırmamışlardı, koskoca Budapeşte'de girip çıktığım her yerde İtalyanlar vardı!

Fotoğraf çekmeyi sevenler için sonsuz alternatif var Budapeşte'de, sizi çektiğim bazı fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum.

Yolunuz düşerse keyifli gezmeler!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder